Noc múzeí a galerií - u nás s Jánom Kupeckým

Celoslovenské podujatie Noc múzeí a galérií, do ktorého sa zapojíme aj v tomto roku, sa bude niesť v duchu baroka, v ktorom žil Ján Kupecký.
Koná sa 21. mája od 18.00 - 22.00 hod.

Po vstupe do múzea sa prenesiete o niekoľko storočí späť. Baroková hudba a špeciálne barokové kulisy v priestoroch celého múzea a dvora vytvoria tú správnu atmosféru minulých čias. Predstavíme vám vône, chute a jedlá baroka, záhadné predmety z obdobia 17. a 18. storočia, ako žili deti a s akými hračkami sa hrali . Napätie a strach sa bude dať krájať v tmavej mučiarni s príkladmi trestov pre pezinských kriminálnikov z dávnych dôb. Kupeckého svet spoznáte pomocou zmyslov, budete môcť skúšať, ochutnávať, počúvať, ovoniavať, prezliekať sa a bádať. Tvorivá dielňa a foto kútik s barokovými rekvizitami a odevmi budú bodkou po dobrodružnej prehliadke.

Kulisy, vytvárajúce ilúziu barokového života zhmotnením fantastickej cesty Jána Kupeckého krajinami a mestami, ktoré ho najviac formovali, vytvorili žiaci zo ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku. Súčasťou programu bude aj hudobné vystúpenie detí ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku, na ktorom odoznejú barokové skladby.

Vstup: deti zadarmo, 1€ / dospelí