KERAMICKÉ TRHY 2017

Tlačová správa k podujatiu „Keramické trhy v Pezinku 2017“
 
 
Otvorenie podujatia:                          9. 6. 2017 o 14.00 hodine
Trvanie podujatia:                              9. 6. - 11. 6. 2017
Miesto konania:                                  Radničné námestie a ulica M. R. Štefánika v Pezinku
                                              
 
            V dňoch 9. až 11. júna 2017 sa v Pezinku uskutoční už 14. ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy, ktorý podporili predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo a primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga.
            Keramických  trhov sa pravidelne zúčastňujú keramikári z mnohých štátov strednej Európy. Aj na 14. ročníku návštevníci uvidia keramikárov z Čiech, Slovinska, Maďarska, Poľska, Bulharska, a samozrejme zo  Slovenska. Keramické trhy v Pezinku sú jediným podujatím tohto druhu v rámci Slovenskej republiky. Ich cieľom je predovšetkým podpora a propagácia hrnčiarskeho a džbankárskeho remesla - starého remesla našich predkov. Tento ročník je venovaný keramikárom - kruhárom. Trhy sú atraktívne nielen predajom rôznych druhov keramických výrobkov, ale aj sprievodnými podujatiami. V tomto roku bude v Malokarpatskom múzeu v Pezinku sprístupnená výstava A predsa sa točí!, ktorá návštevníkom predstaví umenie majstrov kruhárov. Sprievodným programom tohtoročných trhov budú aj výstavy v Malokarpatskej knižnici v Pezinku - Modranska: Prestreté; v Mestskom múzeu v Pezinku - Oheň a svetlo - Výstava keramiky Jirka Vyhnálka doplnená fotografiami Janka Štrbu a v ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku - Kam kráčaš baroko.
            Novinkou v programe budú ukážky výroby rôznych druhov keramických nádob a zdobenia, ktoré sú typické pre regióny zo západoslovenského, stredoslovenského a východoslovenského kraja. Tie vzniknú pod rukami majstrov kruhárov priamo na Radničnom námestí. Aj počas tohto ročníka Keramických trhov sa uskutočnia detské tvorivé dielne pod vedením pracovníčok Centra voľného času z Pezinka. Ďalším sprievodným podujatím bude súťažná výstava na tému Kvetináč.
Celé tri dni spríjemnia atmosféru podujatia na námestí aj kultúrne vystúpenia. Na pódiu sa predstaví kapela La Femme, či kapely Staré tiene, Bukasový masív, alebo domáca country kapela Arion. Svoj program predstaví aj DFS Magdalénka a Dychová hudba Vinosadka.
            Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je hlavným organizátorom podujatia, všetkých srdečne pozýva na 14. ročník Keramických trhov v Pezinku.
Podujatie vzniklo s podporou Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava region Tourism, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malé Karpaty a Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.