Bábkové divadlo "Hrozná" pre dospelých a deti

V spolupráci s občianskym združením Anima-Act sme si pre vás pripravili bábkové divadlo pre dospelých a deti (od 10 r.) s názvom Hrozná. Predstavenie sa uskutoční v Malokarpatskom múzeu v Pezinku 25. novembra 2022 o 18:00. Vstupné na podujatie je 9 €. Víno a jeho ochutnávka je súčasťou predstavenia, preto ak vezmete svoje ratolesti (od 10r.), ponúkneme im sladučký nealko mušt.

Vstupenky zakúpite TU.

Občianske združenie Anima-Act inšpirovala kniha "Šúrsky drak a iné zlovesti" od autorky Violy Almássyovej k vytvoreniu bábkovej inscenácie "Hrozná". Témou je rodina a odpustenie, ktorá sa zrkadlí v príbehu dvoch sestier, ktoré na kare svojho otca odhaľujú tajomstvá Svätého Jura a tiež ich vinohradníckeho rodu. Príďte s nami zažiť ich cestu k "dorobeniu" toho najlepšieho vína.

Táto komorná site-specific inscenácia je vytvorená špeciálne pre priestor vinohradníckych pivničiek, kde jej čaro vyniká ešte viac. Je vhodná pre všetkých, ktorí milujú legendy, tajomstvá, humor a dobré víno.

Už teraz sa na Vás tešíme! :)

Tvorivý tím:
Koncept, scenár, réžia: Mgr.art Lucia Svobodová
Scenár, dramaturgia, hudba: Mgr.art Mariana Bódyová
Dramaturgia, video, scénografia, svetlo: Ing. Tomasz Schaefer
Hlas otca: Mgr.art Boris Báčik
Preklady do svätojurského nárečia: Viola Almássyová, Beáta Vlasáková
Produkcia: Mgr. art Magdaléna Čisárová
Hrajú: Lucia Svobodová, Mariana Bódyová
Svetlo: Jakub Ťapucha/Tomasz Schaefer

Občianske združenie Anima-Act spája profesionálov z divadelného prostredia. Názov je skratkou latinského Anima Activa, spájajúca v sebe dušu, život, vánok s činom a aktivitou. Činorodé duše, ktoré stoja za týmto názvom sa sústreďujú na neordinárnu cestu autorského chápania divadla, ktorú pretavujú cez rôzne výtvarné formy.
Anima-Act sa inšpiruje súčasnými témami, ktoré však majú korene hlboko v našom podvedomí, animálnom ja. Tvoria inscenácie a projekty ako pre dospelých tak aj pre deti.
Anima-Act má ešte jeden význam, tým je animácia. Fokusujú sa na prácu s materiálom, objektom, hmotou, ktorý plasticky spracovávame v našej tvorbe prostredníctvom oživovania.

Partneri a sponzori projektu: Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia ZSE, Ainova, Malokarpatské múzeum v Pezinku.

Počas podujatia môžu byť vyhotovené fotografie na propagačné účely múzea.