Interaktívna výstava a tvorivé diele Ako sa žilo pod Malými Karpatmi? počas Európskych dní archeológie

Interaktívna výstava a tvorivé diele
Ako sa žilo pod Malými Karpatmi?
ZOSTÚP S NAMI DO DOBY MEDENEJ

V rámci našej výstavy Ako sa žilo pod Malými Karpatmi v 4. tisícročí pred Kristom? sme si pre vás pripravili interaktívny program s tvorivými dielňami Ako sa žilo pod Malými Karpatmi? ZOSTÚP S NAMI DO DOBY MEDENEJ.

Výstava sa venuje poznaniu doby kamennej, dôležitým objavom a životu našich predkov v malokarpatskom regióne. Doba kamenná, nazývaná aj doba medená spadá do 4. tisícročia pred Kristom. Chcete spoznať život ľudí v tomto období? Ich spôsob života si môžete aj vyskúšať vďaka rôznym interaktivitám.

Spolu s prospektorom -  hľadačom medi sa môžete zamyslieť ako pátrali po medenej žile alebo rude. Meď bol prvý kov, ktorý začali používať pri výrobe odlievaných nástrojov. Vyskúšať si môžete nožík ako z doby kamennej, ktorí naši predkovia používali. Dôležitým vynálezom bolo objavenie kolesa a jeho využitie v konštrukcii voza.  Napadá vás, čo mohli ľudia doby kamennej jesť, z čoho pili, ako pestovali obilie, aký vzhľad mal kosák, ktorý používali pri zbere obilných klasov? A ako ľudia v dobe kamennej vyzerali a do čoho sa odievali? Aj to sa u nás dozviete.

V rámci Európskych dní archeológie pre vás pripravila archeologička Anna Bajanová (SNM - Archeologické múzeum) komentovanú prehliadku výstavy. Program dopĺňajú tvorivé dielne na tému predtkáčskych techník, kde si vyskúšate praveké postupy výroby šnúr, popruhov či ozdobných lemovaní textilu.

Program aj s tvorivými dielňami sa bude konať 19. júna 2022 o 14:00. Cena programu je 2€/osoba. Program bude trvať cca 1,5 hod. Podujatie je vhodné pre dospelých návštevníkov ako aj pre rodiny s deťmi.

Budeme sa tešiť na vašu účasť!

„Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.“