Pomôžte nám pri budovaní fotoarchívu

Milí Pezinčania,

vlastníte zaujímavé fotografie svojich predkov a neváhate sa o ne podeliť? Malokarpatské múzeum v Pezinku systematicky buduje fotoarchív zložený z archívnych záberov mesta Pezinok a jeho obyvateľov. V súčasnosti sa zameriavame na fotografie Pezinčanov (ale aj obyvateľov okolitých obcí), ktoré zachytávajú:
  • trávenie voľného času,
  • slávenie fašiangov,
  • veľkonočné sviatky,
  • vianočné obdobie,
  • oberačkové slávnosti,
  • prvé sväté prijímanie,
  • svadby,
  • krsty,
  • zábavy,
  • súťaže,...
Zaujíma nás obdobie do roku 1980.

Ako na to?

Ak máte možnosť fotografie oskenovať (veľkosť aspoň 600 dpi), môžete nám ich poslať na adresu hana.sedlackova@muzeumpezinok.sk. Budeme radi, ak nám k nim pripojíte aj informácie, na ktoré si spomeniete – konkrétnu lokalitu, mená osôb na fotografiách, približné datovanie a pod.

Ak fotografie nemáte naskenované, ale radi by ste sa o ne podelili, kontaktujte nás na hore uvedenom e-maily, alebo na telefónnom čísle 0911 250 270. Fotografie by sme si oskenovali u nás v múzeu, hneď ako nám to epidemiologická situácia dovolí a bude to pre nás všetkých bezpečné.

Ďakujeme vám za pomoc a ochotu!

Tím Malokarpatského múzea v Pezinku