Nová expozícia v Literárnom a vlastivednom múzeu vo Svätom Jure!

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure si pre vás pripravilo vynovenú expozíciu Dejiny mesta Svätý Jur.
Návštevníci sa oboznámia s mestom Svätý Jur od jeho pravekých začiatkov až do jeho najnovších dejín. V expozícií môžete sledovať kontinuálny vývoj tejto historicky bohatej oblasti a udalosti, ktoré formovali toto malebné vinohradnícke mestečko. V múzeu ďalej môžete vidieť najnovšie nálezy z historicky významnej archeologickej lokality veľkomoravského hradiska. V expozícií sú taktiež zastúpené viaceré nálezy z hradu Biely Kameň alebo priamo z historického centra, ako sú predmety vinohradnícke, cechové, mestskej samosprávy a mnoho ďalších. Svätý Jur má okrem bohatej histórie aj mnoho významných rodákov, osobností, o ktorých sa môžete dozvedieť priamo v múzeu.

Tešíme sa na vašu návštevu! :)

Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure
Prostredná 29
Svätý Jur