Vzdelávacie programy pre skupiny žiakov/študentov v školskom roku 2014/15

img

Ornament, vzor, symbolPoznáte slová ako symbol, vzor či ornament? Viete, čo všetko si môžeme vyzdobiť? Pri spoločnej prehliadke múzeom sa lepšie pozrieme na dekorácie, ktoré používali naši predkovia a pokúsime sa nájsť, aké symboly používali. Porovnáme ich so súčasnými modernými znakmi, ktoré tiež môžeme nájsť aj v múzeu. Vypočujete si príbeh o zlodejovi, ktorý okradol pekárskeho cechmajstra, aj to ako dopadol. V závere prehliadky, inšpirovaní rôznymi ornamentmi si sami ozdobíte svoj papierový „preš“ alebo plátennú tašku fixkami na textil. Viete, ako vnímajú predmety a rôzne ornamenty nevidiaci? Chodia vlastne nevidiaci do múzea? Odpovede na všetky otázky sa dozviete v programe.
Program vhodný ako doplnenie k vyučovacím predmetom: vlastiveda, výtvarná výchova, etická výchova
Program vhodný pre: 1. stupeň ZŠ – 6. ročník ZŠ
trvanie: 60 minút/cena: 1,50 €
trvanie: 90 minút/cena: 3 € (súčasťou programu je zdobenie plátennej tašky)Interaktívna prehliadka (bádatelia)


program vhodný pre deti od 4 rokov – pre žiakov 6. ročníka
Ak ste ešte nenavštívili naše múzeum, odporúčame vám zoznámiť sa s expozíciou hravou formou. Počas prehliadky sú v jednotlivých miestnostiach našich priestorov pripravené úlohy, prostredníctvom ktorých vás zoznámime s exponátmi a ich históriou. V závere prehliadky deti absolvujú kvíz alebo vyplnia tajničku. Úlohy a záverečné zhrnutie sú prispôsobené veku detí.
Program vhodný ako doplnenie k vyučovacím predmetom: dejepis, vlastiveda
trvanie: 60 minút
cena: 1,50 €Happy Birthday Múzeum


program vhodný pre deti od 4 rokov – pre žiakov 9. ročníka
Snáď neexistuje človek, ktorý by nepoznal pesničku „Happy Birthday to you“ v anglickej či slovenskej verzii. Avšak ako to bude vyzerať na narodeninovej párty, keď nemáme len jedného oslávenca, ale celé múzeum? Výsledný efekt nezáleží len od nás, ale najmä od pozvaných hostí. Preto Vás pozývame na špeciálny narodeninový program v múzeu, kde sa spoločne zabavíme, zahráme so psychomotorickým padákom, objavíme náš najvzácnejší exponát starý niekoľko miliónov rokov, zoznámime sa s múzejnými pracovníkmi, exponátmi, vlastne s celým múzeom. Rozhýbeme svoje kreatívne bunky a spoločnými silami vytvoríme originálnu keramickú plastiku a moderný kolážový koberec. Na záver si symbolicky štrngneme s pohárikom kokteilu a zaželáme múzeu „Všetko najlepšie!“. So sebou si nezabudnite priniesť dobrú náladu, smiech a zvedavosť. Všetci ste srdečne vítaní!


Program vhodný ako doplnenie k vyučovacím predmetom: dejepis, vlastiveda, výtvarná výchova,
trvanie: 90 minút
cena: 1,50 € (v cene na osobu je zahrnutý aj pohár kokteilu s detským šampanským)

foto0 foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Partneri Malokarpatského múzea


Malokarpatské múzeum v Pezinku, M.R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, Slovenská republika
tel./fax: +421 33 641 33 47, tel.: +421 33 641 20 57