Degustácia kvalitných vín v múzeu

imgMilí návštevníci,

ponúkame Vám možnosť vybrať si z troch typov degustácii, ktoré Vám pripraví náš someliér v historických pivniciach zo 17. storočia.

DEGUSTAČNÉ PROGRAMY MALOKARPATSKÉHO MÚZEA V PEZINKU

Program A – Clasic
(4 vína, cena: 9,-€/os)

Degustácia štyroch kvalitných typických vín z malokarpatského regiónu, doplnená o slovenské prírodné dlhozrejúce syry – (ovčí, kozí a kravský) a drobný záhryz (chlieb, pečivo, voda).
1 biele suché
1 ružové
1 červené
1 biele sladké


Program B – Fresh and Sweet Kiss
(4 vína, cena: 9,-€)

Degustácia štyroch sviežich a sladších kvalitných vín z malokarpatského regiónu, doplnená o slovenské prírodné dlhozrejúce syry – (ovčí, kozí a kravský) a drobný záhryz (chlieb, pečivo, voda).
1 biele suché
1 biele polosuché
1 ružové
1 biele sladké


Program C - Wine Tasting in the Dark
(5 vín+ prekvapenie, cena: 12,-€)
Dostupné od 4.11. 2013

Unikátna degustácia piatich špičkových vín z malokarpatského regiónu v úplnej tme. Zapojením svojich zmyslov si vychutnáte neopakovateľný zážitok z pravej chuti vína inak ako ste zvyknutý, doplnený o malé prekvapenie. Súčasťou ochutnávky sú slovenské prírodné dlhozrejúce syry – (ovčí, kozí a kravský) a drobný záhryz (chlieb, pečivo, voda).


Všeobecné informácie

Cena degustácií zahŕňa aj prehliadku expozície dejín vinohradníctva a vinárstva v oblasti Malých Karpát, ktorej súčasťou je najväčšia zbierka vinohradníckych lisov v strednej Európe. Ochutnávky vína sa konajú v autentických renesančných pivniciach zo 17. storočia a poskytujeme ich v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Všetky informácie o kultúre pitia vína Vám podá náš someliér prostredníctvom jedinečného zážitku.
V prípade záujmu vieme prispôsobiť počet vzoriek a skladby vín Vašim želaniam.
Ako doplnok k dobrému vínu môžeme pre Vás pripraviť aj regionálne špeciality, väčšie občerstvenie so studenými misami, zeleninou, ovocím alebo teplým jedlom. Cenu podľa požiadavky a záväznej písomnej objednávky dohodneme vopred.
Vína, syry ako aj všetky ostatné produkty zabezpečujeme len od miestnych a overených odberateľov, vďaka čomu ochutnáte pravú chuť regiónu a Slovenska.
Historické pivnice sú vybavené vzduchotechnikou a ozvučením. Degustácie ponúkame pre skupiny minimálne desať osôb.


Kontaktná osoba:
Mgr. Monika Chvosteková
Koordinácia a príjem objednávok a návštev
monika.chvostekova@muzeumpezinok.sk
0911 404 053; 033 641 33 47


Zrušenie objednávky degustácie, či návštevy múzea je nutné nahlásiť dva pracovné dni pred plánovanou návštevou. V prípade, že sa tak nestane, vyhradzujeme si právo na úhradu nákladov spojených s prípravou návštevy, či degustácie zo stany objednávateľa.
Partneri Malokarpatského múzea


Malokarpatské múzeum v Pezinku, M.R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, Slovenská republika
tel./fax: +421 33 641 33 47, tel.: +421 33 641 20 57