Prehliadka expozícii

imgExpozícia Príbeh vína odkrýva cestu vína regiónom Malých Karpát počas viac ako dvoch tisícročí. Unikátne archeologické nálezy, rozvoj remesiel, vinohradníckej samosprávy či justície - to sú len niektoré z tém, ktoré ponúkame návštevníkovi. Po prvýkrát Vám predstavíme aj dejiny 20. storočia prostredníctvom príbehu Joža Belicu a budovania Jednotných roľníckych družstiev.
Nechýbajú ani interaktívne prvky v podobe simulátorov opilosti, dotykového monitoru s viacerými témami alebo možnosť nazrieť do depozitárov múzea. Okrem samotnej expozície sa tak návštevník cez Príbeh vína dostane aj do niekdajších obytných priestorov meštianskeho domu.

Pivničná expozícia je zameraná na predstavenie dejín vinohradníctva a vinárstva v regióne Malých Karpát, s využitím multimédií a ďalších interaktívnych prvkov. Po konzultáciách s odborníkmi v nej bola uplatnená šetrná aplikácia moderných dizajnových prvkov v starobylých pivničných priestoroch, ale len v prípadoch, kde to nenarúšalo atmosféru a charakter miesta.
Snahou tvorcov bolo zapojiť do prehliadky viacero zmyslov návštevníka za pomoci svetla, zvuku, vôní, chutí a aktívnej činnosti. Unikátom v slovenských podmienkach je tzv. arómabar, kde môžete cítiť vône, charakteristické pre tunajšie vína. Expozícia zahŕňa najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v strednej Európe či možnosť vyskúšať si zátkovať fľašu na víno.

Súčasťou vstupenky do oboch expozícii je aj ochutnávka pohára vína.
Partneri Malokarpatského múzea


Malokarpatské múzeum v Pezinku, M.R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, Slovenská republika
tel./fax: +421 33 641 33 47, tel.: +421 33 641 20 57