Malokarpatské múzeum v Pezinku - História s dušou vína

imgMalokarpatské múzeum v Pezinku je regionálne múzeum so silným akcentom na dejiny vinohradníctva a vinárstva v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.
Múzeum sídli v centre mesta Pezinok, vo vinohradníckom meštianskom dome zo 17. storočia. Dom je podpivničený, čo vytvorilo príležitosť na vybudovanie interaktívnej pivničnej expozície. Počas prehliadky pivníc sa zoznámite nielen s vinohradníckou históriou, spoznáte najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v strednej Európe, vyskúšate si vône vín v našom arómabare, či budete zátkovať fľaše. Dozviete sa o nemalom význame pestovania hrozna pre Pezinok, o súčasných trendoch a v neposlednom rade ochutnáte víno z malokarpatského regiónu. Skĺbiť históriu a súčasnosť a spoznávať ich všetkými zmyslami, to je možnosť, ktorú Vám ponúkne iba Malokarpatské múzeum v Pezinku.
Okrem zbierania, ošetrovania a sprístupňovania vzácnych zbierkových predmetov múzeum pripravuje či spolupracuje na množstve výstav a podujatí, akými sú napr. Pezinské vínne pivnice, Memoriál Richarda Rétiho, Noc múzeí, Keramické trhy, Pálenie jánskych ohňov, Jablkové hodovanie atď. Taktiež dáva priestor hudobným skupinám, divadlám a študentom, rovnako ako umelcom či kurátorom. V neposlednom rade však víta všetkých priaznivcov slovenského vinohradníctva a vinárstva.
Malokarpatské múzeum v Pezinku je od 1. apríla 2002 v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a má tri vysunuté pracoviská: Literárne a vlastivedné múzeum v Svätom Jure, Múzeum Ferdiša Kostku v Stupave a Rodný dom Jána Kupeckého v Pezinku.
Partneri Malokarpatského múzea


Malokarpatské múzeum v Pezinku, M.R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, Slovenská republika
tel./fax: +421 33 641 33 47, tel.: +421 33 641 20 57