Vzdelávacie programy

Múzejná pedagogika sa venuje aktivitám a programom v múzeu. Služby múzejných pedagógov sú určené všetkým, ktorých zaujímajú dejiny regiónu, zároveň radi objavujú a sú aktívni.  Popri návšteve múzea sa môžete aj zabaviť a aktívne podieľať na získavaní nových vedomostí či zručností. V súčasnosti aktívne oslovujeme školy v Pezinku a okolí, ktorým ponúkame vzdelávacie programy k stálym expozíciám i k výstavám. Pre žiakov je návšteva múzea možnosťou lepšie sa zoznámiť s preberanou témou vyučovacieho predmetu. Žiaci namiesto pasívneho sedenia sami objavujú, pracujú a vypĺňajú úlohy. Vyučujúcim odporúčame navštíviť vzdelávacie programy v rámci oživenia klasického spôsobu výučby.


PROGRAMY V DOČASNEJ PONUKE

 
LAPIŤ UMENIE - od 25.9.2018
 

    “Poď za umením, ktorému rozumieš! Chceš si oddýchnuť? Vkroč do obrazárne plnej portrétov či zákutí Pezinka. Príď a prejdi sa alejou sôch. Zaujíma Ťa, čo všetko skrýva múzejná zbierka výtvarného umenia? Uvidíš, čo si čakal, ale aj, čo si nevieš ani predstaviť. Predmety z konca 19. storočia a z 20. storočia, drevo z porcelánu, či samorast.”
Umenie je kumšt. Umenie je pre každého. Áno, aj pre vás! Navštívte naše múzeum a spoznajte čaro našej umeleckej zbierky. Na program je možné sa prihlásiť do 29. 3. 2019.


Trvanie: 90 min., Veková kategória: deti MŠ, žiaci ZŠ, študenti SŠ
Cena: 1, 50 €/os.
Program je vhodným doplnením predmetov výtvarná výchova a dejepis.

 
    
 
VÝTVARNÉ TVORIVÉ DIELNE


Pozdrav z múzea - od 25. 9. 2018

sprievodný program k výstave LAPIŤ UMENIE
Hľadáme mladých talentovaných umelcov, ktorí sa neboja ukázať, čo v nich je! Výsledkom tvorivej dielne bude vytvorenie autorskej grafiky. Na program je možné sa prihlásiť do 29. 3. 2019.

Trvanie: 90 min., Veková kategória: deti MŠ, žiaci ZŠ, študenti SŠ
Cena: 2 €/os. (vhodné doplnenie predmetu výtvarná výchova) 

STÁLA PONUKA PROGRAMOV

 

Prehliadky stálych expozícií

Prehliadky stálych expozícií Malokarpatského múzea Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatami.
Dozviete sa, čomu sa venovali ľudia v malokarpatskej oblasti v dávnej i nedávnej minulosti, ako vyzeral ich každodenný život a na vlastné oči uvidíte najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v Európe. Pri bádaní zapojíte všetky zmysly a navštívite aj pôvodnú pivnicu, ktorá v sebe ukrýva viaceré tajomstvá.

Prehliadka nášho múzea je obohatená o interaktívne prvky, ktoré zaujmú nielen detského návštevníka. Pre starších bude pripravený netradičný vedomostný kvíz, ktorý preverí novonadobudnuté poznatky žiakov.

Trvanie: 60 min., Veková kategória: žiaci ZŠ, študenti SŠ
Cena: 2 €/os. (vhodné doplnenie predmetu dejepis) 
Drak vo Svätom Jure
(miesto konania: Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure)


Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure spolu s Malokarpatským múzeom v Pezinku pripravili nový vzdelávací program pre deti materských a základných škôl.
Prostredníctvom starej povesti deti odhalia príbeh o nebojácnom junákovi, s ktorým je spätá minulosť Svätého Jura. A to nie je zďaleka všetko! 


Trvanie: 90 min., Veková kategória: žiaci MŠ, ZŠ
Cena: 2 €/os. (vhodné doplnenie predmetu dejepis, regionálna výchova, výtvarná výchova)


 

 
Objednávanie skupín
 
Mgr. Monika CHVOSTEKOVÁ
monika.chvostekova@muzeumpezinok.sk
0911 404 053​