Vzdelávacie programy

Múzejná pedagogika sa venuje aktivitám a programom v múzeu. Služby múzejných pedagógov sú určené všetkým, ktorých zaujímajú dejiny regiónu, zároveň radi objavujú a sú aktívni.  Popri návšteve múzea sa môžete aj zabaviť a aktívne podieľať na získavaní nových vedomostí či zručností. V súčasnosti aktívne oslovujeme školy v Pezinku a okolí, ktorým ponúkame vzdelávacie programy k stálym expozíciám i k výstavám. Pre žiakov je návšteva múzea možnosťou lepšie sa zoznámiť s preberanou témou vyučovacieho predmetu. Žiaci namiesto pasívneho sedenia sami objavujú, pracujú a vypĺňajú úlohy. Vyučujúcim odporúčame navštíviť vzdelávacie programy v rámci oživenia klasického spôsobu výučby.
 

PROGRAMY V DOČASNEJ PONUKE LAPIŤ UMENIE - od 25.9. 2018
 

    “Poď za umením, ktorému rozumieš! Chceš si oddýchnuť? Vkroč do obrazárne plnej portrétov či zákutí Pezinka. Príď a prejdi sa alejou sôch. Zaujíma Ťa, čo všetko skrýva múzejná zbierka výtvarného umenia? Uvidíš, čo si čakal, ale aj, čo si nevieš ani predstaviť. Predmety z konca 19. storočia a z 20. storočia, drevo z porcelánu, či samorast.”
Umenie je kumšt. Umenie je pre každého. Áno, aj pre vás! Navštívte naše múzeum a spoznajte čaro našej umeleckej zbierky. Na program je možné sa prihlásiť do 29. 3. 2019.


Trvanie: 90 min., Veková kategória: deti MŠ, žiaci ZŠ, študenti SŠ
Cena: 1, 50 €/os.
Program je vhodným doplnením predmetov výtvarná výchova a dejepis.


    

     
 
VÝTVARNÉ TVORIVÉ DIELNE

 

 Pozdrav z múzea (od 25. 9. 2018)

sprievodný program k výstave LAPIŤ UMENIE
Hľadáme mladých talentovaných umelcov, ktorí sa neboja ukázať, čo v nich je! Výsledkom tvorivej dielne bude vytvorenie autorskej grafiky. Na program je možné sa prihlásiť do 29. 3. 2019.

Trvanie: 90 min., Veková kategória: deti MŠ, žiaci ZŠ, študenti SŠ
Cena: 2 €/os. (vhodné doplnenie predmetu výtvarná výchova)
 

STÁLA PONUKA PROGRAMOV

 

 Herbár pána Holubyho

     V novom vzdelávacom programe spoločne oprášime herbáre, ktoré po sebe zanechal významný slovenský učenec Jozef Ľudovít Holuby. Nazrieme do tajov rastlinnej ríše a dozvieme sa o moci, ktorú rastliny majú. Budeme sa spoločne rozprávať o tom, ako ľuďom môžu pomôcť ale aj o tom, ako môžu ublížiť. Vďaka tomu pochopíme, prečo bol prínos pána Holubyho taký veľký.


Trvanie: 90 min. 
Veková kategória: deti MŠ, žiaci ZŠ.
Cena: 1,50/ os (učitelia neplatia) 
    
Drak vo Svätom Jure
(miesto konania: Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure)


Literárne a vlastivedné múzeum vo Svätom Jure spolu s Malokarpatským múzeom v Pezinku pripravili nový vzdelávací program pre deti materských a základných škôl.
Prostredníctvom starej povesti deti odhalia príbeh o nebojácnom junákovi, s ktorým je spätá minulosť Svätého Jura. A to nie je zďaleka všetko! 


Trvanie: 90 min., Veková kategória: žiaci MŠ, ZŠ
Cena: 2 €/os. (vhodné doplnenie predmetu dejepis, regionálna výchova, výtvarná výchova)


 AKTUÁLNA PONUKA PROGRAMOV K STIAHNUTIU TU:

/userfiles/files/letak_skoly_jesen_tla%C4%8D_zmen.pdf
 

 

 
Objednávanie skupín
 
Mgr. Monika CHVOSTEKOVÁ
monika.chvostekova@muzeumpezinok.sk
0911 404 053​