Deň Svätého Urbana

img

     V posledný májový týždeň, v utorok, 25. sme si v Malokarpatskom múzeu pripomenuli sviatok svätého Urbana. V spolupráci so Združením pezinských vinohradníkov a vinárov pripravili pracovníci múzea pre širokú verejnosť milé stretnutie v reprezentačných pivničných priestoroch. Tesne pred podujatím sa prehnala nad Pezinkom smršť v sprievode ľadovca. Všetci vraveli: „to sa nám asi pripomenul sv. Urban, nie?!!“ Na dvore bolo v momente desať centimetrov ľadu, ale nálada v pivniciach bola príjemná a po úvodnom slove historika Martina Hrubalu posvätil nové sošky sv. Urbana katolícky farár, dôstojný pán Ján Ragula.

     Potom už prebiehala družná debata všetkých návštevníkov o počasí, vinohradoch, víne a všetkom čo k tomu patrí. Na fotografiách si pozrite atmosféru, ktorá u nás vládla. Na oslave sa zúčastnili aj primátor mesta Oliver Solga s manželkou, poslanec BSK René Bílik a riaditeľka Múzea Ľ. Štúra SNM v Modre, pani Viera Jančovičová.
Dvor sme upratali a takto to vyzeralo, keď vonku už zasa svietilo slnko... Martin Hrubala sa prihovára hosťom V pozadí sú obe riaditeľky - pani Jančovičová z Modry a p. Kopálová z nášho múzea Krátkou modlitbou sa prihovoril pán farár Ján Ragula Dôstojný pán farár Ján Ragula pri svätení sošiek sv. Urbana Návštevníci pozorne počúvali ako to vlastne s legendou sv. Urbana bolo Na podujatí sa zišli aj tri generácie Naše stretnutie obveselila ľudová hudba Mladosť zo Šenkvíc Návštevníci Naše dievčatá pri slávnostnom prípitku Aj najmenšia si potrebovala štrngnúť - aspoň minerálkou... Členovia Združenia vinárov pri prípitku s Reném Bílikom Pohľad na celú miestnosť Pezinčania pri rozhovore so svojim primátorom Martin Hrubala so svojou fanúšičkou p. Bencovou... ... a pri debate s kolegyňami Chlapík v strede je p. Janečka, someliér a fotograf v jednej osobe.
Das Kleinkarpatisches Museum Pezinok, M.R. Štefánika 4, 902 01 Pezinok, Slowakei
Tel./fax: +421 33 641 33 47, Tel.: +421 33 641 20 57