Publikácia Vinohradnícke lisy v malokarpatskej oblasti

img Malokarpatské múzeum vydalo v decembri 2010 publikáciu Vinohradnícke lisy v malokarpatskej oblasti.
Jej autor PhDr. Martin Hrubala PhD. rozdelil monografiu na niekoľko častí. Od všeobecných informácii prechádza k téme vývinu lisovania vínnej révy na našom území. Čitateľovi tiež priblíži druhy lisov a spôsoby ich používania v skúmanej oblasti. Časť publikácie venoval aj lisom, ktoré sú v zbierkach Malokarpatského múzea. Táto zbierka je najpočetnejšou v strednej Európe. Dielo je doplnené historickými i súčasnými fotografiami.
Ak máte záujem dozvedieť sa o vinohradníckych lisoch viac, môžete si knihu zakúpiť v Malokarpatskom múzeu v otváracích hodinách múzea.