Jablkové hodovanie bolo úspešné

img

Druhú októbrovú sobotu Malokarpatské múzeum v Pezinku spolu s Malokarpatským osvetovým strediskom pripravili pod záštitou Bratislavského samosprávneho kraja celoregionálnu akciu Jablkové hodovanie. Na treťom ročníku osláv najrozšírenejšieho ovocia v našej oblasti sa podieľalo šesť obcí Bratislavského samosprávneho kraja: Senec, Dunajská Lužná, Pezinok, Stupava, Modra a Jablonové.

Jablko malo v slovenskej kuchyni významnú úlohu, ktorá sa odzrkadlila aj na podujatí, do ktorého sa za mesto Pezinok zapojilo Malokarpatské múzeum v Pezinku. V spolupráci s mestom boli pred budovou múzea a v jeho dvore pripravené stánky. V nich osem tímov (Malokarpatské múzeum, MO Jednota dôchodcov v Pezinku, Klub dôchodcov z Cajly, restaurant-café-bar Radnica, Občianske združenie Museum Vinorum, rodina Matejkovičová z Cajly, rodina Kanková z Vinosad a Senzi Úderka z Bratislavy) ponúkalo svoje jablkové dobroty, pripravené z receptov ľudovej i modernej kuchyne.

Okrem jablkových dobrôt priestory múzea ponúkali možnosť zakúpiť si čerstvé jablká, jablkové šťavy, mladé stromčeky jabloní, keramické výrobky, darčekové predmety, textílie, ochutnať jablkový punč či vína z Malokarpatskej oblasti. V dopoludňajších hodinách vystúpil pred Malokarpatským múzeom DFS Červené jabĺčko z Rovinky s ľudovými tancami, spevom a riekankami.

Už po obede bola väčšina stánkov prázdna, a tak sa zamestnanci múzea a tím Senzi Úderky spolu s rodinnými príslušníkmi rýchlo pustili do dopekania koláčov. O 15.00 priestory pred múzeom ožili hudbou v podaní ľudovej hudby zo Šenkvíc, ktorá vychytila do tanca a spevu nielen návštevníkov podujatia ale i okoloidúcich. Ani zatvorenie brán múzea o 17. hodine nezabránilo návštevníkom dožadovať sa jablkových dobrôt.

Malokarpatské múzeum ďakuje za spoluprácu BSK, MOS v Modre, mestu Pezinok, TV Pezinok a všetkým, ktorí majú zásluhu na tejto príjemnej akcii. Vo fotogalérii si môžete pozrieť reportáž z tohoto krásneho jesenného podujatia.

Zoznam priložených súborov:
[ Jablko_0156.jpg ]