Malokarpatské múzeum je opäť otvorené

Po dvoch rokoch rekonštrukčných prác je Malokarpatské múzeum od utorka 18. 11. 2008 sprístupnené pre verejnosť. Za využitia financií z fondov EÚ a zriaďovateľa múzea, Bratislavského samosprávneho kraja, prešla budova múzea a pivníc kompletnou rekonštrukciou. Múzeum sa profiluje ako regionálna kultúrna inštitúcia so silným akcentom na vinohradníctvo, vinárstvo a najmä víno. V tomto roku sa pracovníkom múzea podarilo pre verejnosť dotvoriť pivničnú časť. Jej slávnostné otvorenie, za účasti predsedu BSK p. Vladimíra Bajana a pozvaných domácich a zahraničných hostí, sa uskutočnilo v piatok 14. 11. 2008 o 13.30 h.
Nová pivničná expozícia je zameraná na predstavenie vinohradníctva a vinárstva v regióne Malých Karpát, s využitím multimédii, ako moderného komunikačného prostriedku pre ľudí našej doby. V cene vstupenky je aj pohár vína podľa aktuálnej ponuky.